Lentelės

Vidaus degimo variklio davikliai

Automobilio vidaus degimo variklio pagrindiniai davikliai

Nr. Daviklis Paskirtis
1 Oro srauto daviklis Matuoja į variklį patenkančio oro srauto kiekį. Kompiuteris pagl jo duomenis apskaičiuoja maksimalų reikalingą degalų kiekį.
2 Droselio padėties daviklis Matuoja droselio padėties ir pasikeitimo lygį. Droselio padėtis keičiasi priklausomai nuo akseleratoriaus pėdalo padėties. Pagal droselio padėtį dozuojamas reikiamas degalų kiekis.
3 Alkūninio veleno padėties daviklis Daviklis matuoja alkūninio veleno padėtį ir jo sukimosi greitį. Kompiuteris pagal daviklio duomenis nustato kuro uždegimo mišinio įpurškimo momentą, o tachometras rodo variklio apsukas.
4 Paskirstymo veleno padėties daviklis Daviklis matuoja paskirstymo veleno padėtį ir siunčia informaciją į kompiuterį apie viršutinę pirmojo cilindro padėtį (suspaudimo taktas). Kompiuteris pagal tai kontroliuoja kada ir kokiame cilindre vykdomas bus kuro įpurškimas ir jo uždegimas.
5 Detonacijos daviklis Matuoja variklio detonacijos lygį. Daviklio pagalba, kompiuteris nustato geriausią kuro uždegimo kampą. 
6 Aušinimo skysčio temperatūros daviklis Daviklio duomenys naudojami šalto variklio laisvos eigos apsukų skaičiaus nustatymui. Kuro mišinio lygio nustatymui. Taip pat reguliuojamas aušinimo ventiliatoriaus darbas ir signalizuoja per aukštą variklio temperatūrą
7 Deguonies daviklis (liambda zondas) Daviklis matuoja deguonies kiekį išmetimo dujose. Matuojama prieš katalizatorių ir po jo. Pagal pirmą daviklį kontroliuojamas kuro/oro mišinio lygis, pagal antrą nustatomas katalizatoriaus darbo efektyvumas ir taip pat vykdoma kuro/oro mišinio lygio korekcija.
8 Greičio daviklis Matuoja veleno sukimosi greitį. Ir parodo galutinį automobilio greitį. Galimas greičio matavimas ir ABS sistemos pagalba. Pagal greičio matavimo daviklio duomenis koreguojamas ir kuro padavimo kiekis. 
9 Alyvos slėgio daviklis Daviklis variklio darbui įtakos neturi, tik signalizacijos pranešimui.
10 Įsiurbiamo oro temperatūros daviklis  Pagal jį bus koreguojamas kuro/oro mišinys.
11 Absoliutaus slėgio variklio įsiurbimo sistemoje daviklis Žinant slėgį ir oro temperatūrą, kompiuterio pagalbą bus parinktas optimalus įpurškiamo kuro/oro mišinys.
12 Nelygaus kelio daviklis Daviklis fiksuoja vertikalius automobilio kėbulo judesius (vibraciją). Kompiuteris analizuoja ir nustato, kad automobilis važiuoja nelygiu keliu. Tokiu būdu koreguojama kuro įpurškimo ir uždegimo sistema, nes dėl papildomos vibracijos alkūninio veleno sukimasis yra netolygus.

davikiliai
delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas