Lentelės

Žvejybiniai batai. Kaip išsirinkti?

Visi norime ilgaamžių, saugių, patogių ir vandeniui atsparių batų.
Keletas dalykų į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį įsigyjant žvejybinius batus:
Padas Padas turėtų būti pakankami kietas ir būti apie 1,5cm storio. Su tokiu padu bus patogu vaikščioti akmenimis, lipti ant šakų ar net stiklo šukių. Pado protektorius su platesniais ir gilesniais grioviais, bus mažiau slidinėjama ir greičiau iškris purvas iš griovelių.
Keltis Tai labai svarbi bato vieta. Keltis neleidžia batui smukti nuo kojos ir apsaugo koją nuo kelyje pasitaikančių klūčių. Kelčio storis turėtų būti apie 2mm toks storis bus ir kojos apsauga ir neleis batui greitai suplyšti pvz. užkliuvus už šakos.
Mežiaga Dabar batai gaminami iš įvairiausių medžiagų kurie yra lengvesni ir patogesni už visiškai guminius. Dažniausiai apatinė dalis būna iš PVC , o viršutinė iš tekstilės, nailono.
Pamušalas Bus komfortiška su storesniu ir tankiu trikotažiniu pamušalu. Dažnai būna universalūs batai - su išimamu pamušalu, bet išėmus gali jaustis per didelis laisvumas. Ilgiau vaikštant pradeda varginti batų laisvumas, ypač vaikštant sausumoje.
 Vidpadžiai Geriausia kada yra minkšti, tvirti ir be grubių siūlių per vidurį. Tokie lengvai nesusiraukšlės po koja ir bus išvengta kojos nutrynimų. Jeigu paėmus į rankas vidpadį ir patempus jis lengvai tempiasi, deformuojasi  tokių geriau nepirkti.
 Dydis Reikėtų batus įsigyti su trupučiu laisvumo bus patogiau užsimauti ir nusimauti. Jeigu nusimaunant batus nusimauna ir kojinė tai ženklas, kad batai gali būti per maži.
Diržai, sagtys  Labai svarbu kad lengvai ir patogiai būtų batai prisegami prie diržų. Dažnai pasitako, kad norint atsitūpti ar atsisėsti daug laiko užima diržų prailginimas. Sagtys turi būti patogios užsigemui ir patikimos. Nesinori, kad pasilenkus batai atsisegtų ir į juos patektų vandens.

zvejybiniai batai - www.de2.ltPatartina batus maunant ant kojų iš pradžių užsimauti kietąją bato dalį ir tik vėliau užsimauti plonąją.
Taip bus mažiau
varginama jautriausia plyšimui bato vieta - sujungimas apatinės bato dalies su viršutine.
Batus laikyti geriausia pusiau pakabintus t,y padai liečia grindis.

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas