Poliuretano putos

Šiuo metu statybų technologijoje plačiai naudojamos tiek mineralinės, tiek sintetinės medžiagos. Natūrali medžiaga gali būti mineralinės kilmės - bazalto vata, pūstas stiklas, šamotas arba augalinės kilmės - celiuliozės vata, durpių izoliacinė plokštė, kamštinis lapas. Tačiau šiandien plačiausiai naudojamos sintetinės medžiagos – putų poliuretanas, putų polietilenas, polipropilenas. Šių medžiagų pavadinimai gana panašūs, tačiau taikymo sritys labai specifinės ir konkrečios. Tad trumpai apie kelias iš šių sintetinių medžiagų.
Putų poliuretanas (PPU)
Priklausomai nuo panaudotos sistemos yra gaunamas minkštas (25-40 kg/m3) arba kietas (55-60 kg/m3) putų poliuretanas, kuris yra geras šilumos izoliatorius-perspektyvus sprendimas. Porolonas naudojamas minkštų baldų, čiužinių, kempinių gamybai, vandens ir oro filtrams, garso izoliacijai.
Purškiamas PPU progresyvus naujai statant ar rekonstruojant pastatus. Šilumos izoliacija ir hidroizoliacija yra reikšminga šilumos ir aplinkosaugos klausimais, sudaro iki 95% uždarų porų, nesilydanti reaktyvi plastmasė su išreikšta porų struktūrą. Tik 3% nuo tūrio sudaro kieta medžiaga kuri sudaro sienutes ir standumo briaunas, tai kristalinė struktūra priduoda medžiagai mechaninį stiprumą. Kitos 97% tūrio užima poros kurios užpildytos dujomis kurios turi gan žemą šilumos laidumo koeficientą.
PPU yra vienas iš efektingu šilumos izoliaciniu medžiagų ir ekologiškai švarių medžiagų, naudojamų šiuolaikinėje statyboje dėl sienų, grindų, stogų, perdangos, pamatų ,o tai pat šaldymo įrangoje.
Kietas PPU, kuris yra geras šilumos izoliatorius-perspektyvus sprendimas. Purškiamas PPU progresyvus naujai statant ar rekonstruojant pastatus. Šilumos izoliacija ir hidroizoliacija yra reikšminga šilumos ir aplinkosaugos klausimais, sudaro iki 95% uždarų porų, nesilydanti reaktyvi plastmasė su išreikšta porų struktūrą. Tik 3% nuo tūrio sudaro kieta medžiaga kuri sudaro sienutes ir standumo briaunas, tai kristalinė struktūra priduoda medžiagai mechaninį stiprumą. Kitos 97% tūrio užima poros kurios užpildytos dujomis kurios turi gan žemą šilumos laidumo koeficientą.
PPU yra vienas iš efektingu šilumos izoliaciniu medžiagų ir ekologiškai švarių medžiagų, naudojamų šiuolaikinėje statyboje dėl sienų, grindų, stogų, perdangos, pamatų , o tai pat šaldymo įrangoje.
Aiškus privalumai purškiamos izoliacijos:
•ekonomija energijos, nesant sujungimams ir šalčio tilteliams;
•kartu hidroizoliacija;
•atsparumas atvirai ugniai;
•ilgalaikė;
•aukštas kietumas, galima vaikščioti;
•geru sukibimu statybinėm medžiagom;
•cheminis atsparumas rūgštiniam lietui, (benzinas, tepalai, bitumas);
•šilumos ir šalčio diapazonas nuo -180 iki +180 °C;
•mažas svoris ir neapkrauna statybinių konstrukcijų.
•PPU gera izoliacija nuo vandens, tai yra konstrukcijos supaprastinimas, nereikia garo izoliacijos ir hidroizoliacijos.
•PPU tai, aukšta akustine izoliacija.
PPU nuostabus šilumos izoliatorius.PPU gera izoliacija nuo vandens, tai yra konstrukcijos supaprastinimas, nereikia garo izoliacijos ir hidroizoliacijos.
PPU tai, aukšta akustine izoliacija.
100% sukibimas įvairiomis medžiagomis, greitas sukietėjimas (5-20 sekundžių), atsparumas mechaninėms apkrovoms, nereikia tvirtinimo elementų.
Geras atsparumas organiniams skiedikliams, rūgštims, šarmams, biologiškai atlaiko reikalavimus.
Greitas be sujungimų užnešimas ant bet kokio sudėtingumo paviršiaus ir formos, neapibrėžtas storis.
Greitas ir patikimas užnešimas ant sujungimų, galima užpildyti tuštumas ir sujungimų.
Eksploatacija daugiau kaip 30 metų.
PPU - neturi analogų pagal šilumos laidumą leidžia sumažinti šilumos nuostolius 3...3,5 karto paliginus su tradicinėmis medžiagomis.
Naujojoje klasifikacijoje, jei bandomas tiktai jis vienas, priskiriama B degumo klasei. Dabar galiojančiame statybos techniniame reglamente STR 2.01.04:2004 “Gaisrinė sauga. Pagrindiniai reikalavimai” reikalaujama įvertinti statinio galutinės paskirties statybos produktų degumą. Todėl bandytina ne plika izoliacinė medžiaga, bet kompleksinis statybos produktas.Gaisrinių tyrimų centras nustatė, jog tokia sistema lengvai tenkina B-s1, d0 kategorijos reikalavimus. Tai reiškia, kad, remiantis STR 2.01.04:2004 “Gaisrinė sauga. Pagrindiniai reikalavimai tokią kompleksinę termoizoliacinę sistemą pastatuose teisėtai galima naudoti be apribojimų.

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas