Skirtumai tarp šalis ir valstybė

Skirtumai tarp šalis ir valstybė

Šalies ir valstybės sąvokos dažnai vartojamos sinonimiškai, tačiau tarp jų yra tam tikrų skirtumų.

Šalis yra geografinis terminas, kuris nurodo tam tikrą teritoriją, kurią vienija bendri kultūriniai, kalbiniai, istoriniai ar kiti bruožai. Šalys gali būti suverenios arba nepriklausomos, arba jos gali būti priklausyti didesnei valstybei. Pavyzdžiui, Lietuva yra suvereni šalis, kurią sudaro viena valstybė. JAV yra suvereni šalis, kurią sudaro 50 valstijų. Lietuva yra Europos Sąjungos narė, todėl ji taip pat yra ES šalis.

Valstybė yra politinė organizacija, kuri turi suverenitetą tam tikroje teritorijoje. Valstybė turi nuolatinę vyriausybę, nuolatinius gyventojus, apibrėžtą teritoriją ir suverenitetą. Suverenitetas reiškia, kad valstybė yra nepriklausoma nuo kitų valstybių ir turi teisę priimti savo įstatymus ir vykdyti savo politiką.

Pagrindiniai skirtumai tarp šalies ir valstybės yra šie:

  • Šalis yra geografinis terminas, o valstybė yra politinė organizacija.
  • Šalis gali būti suvereni arba nepriklausoma, o valstybė turi būti suvereni.
  • Šalis gali būti sudaryta iš vienos arba kelių valstybių, o valstybė visada turi apibrėžtą teritoriją.
Pavyzdžiui, Lietuva yra šalis, kurią sudaro viena valstybė. JAV yra šalis, kurią sudaro 50 valstijų. Lietuva yra Europos Sąjungos narė, todėl ji taip pat yra ES šalis.


Šalies ir valstybės sąvokos dažnai vartojamos sinonimiškai, tačiau tarp jų yra tam tikrų skirtumų. Šalys yra geografinis terminas, kuris nurodo tam tikrą teritoriją, kurią vienija bendri kultūriniai, kalbiniai, istoriniai ar kiti bruožai. Valstybė yra politinė organizacija, kuri turi suverenitetą tam tikroje teritorijoje.

Skirtumai tarp šalis ir valstybė

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas