Miestai prie Etna ugnikalnio

Miestai prie Etna ugnikalnio


Etna ugnikalnis yra Sicilijoje, Italijoje. Tai didžiausias aktyvus ugnikalnis Europoje. Jis yra 3329 metrų aukščio ir yra apsuptas daugelio miestų ir kaimų.

Didžiausi miestai prie Etnos ugnikalnio yra:

  • Katanija (406 000 gyventojų)
  • Taormina (11 000 gyventojų)
  • Nicolosi (5000 gyventojų)
  • Giardini-Naxos (3000 gyventojų)
  • Linguaglossa (6000 gyventojų)
  • Zafferana Etnea (4000 gyventojų)
Šie miestai ir kaimai yra įsikūrę Etnos ugnikalnio papėdėje arba jo šlaituose. Jie nuolat patiria ugnikalnio išsiveržimų padarinius, tačiau vis tiek yra gyvybingi ir klestintys.

Katanija yra didžiausias miestas prie Etnos ugnikalnio. Jis yra įsikūręs Sicilijos šiaurės rytuose, prie Jonijos jūros. Katanija yra svarbus komercinis ir kultūrinis centras. Mieste yra daugybė istorinių paminklų, įskaitant katedrą, Castello Ursino pilį ir Teatro Massimo operos teatrą.

Taormina yra populiari turistinė vieta, įsikūrusi Etnos ugnikalnio papėdėje. Miestas yra žinomas dėl savo gražios architektūros, įskaitant Teatro Greco antikinį teatrą ir Duomo katedrą. Taormina yra puiki vieta mėgautis gamta, nes nuo jos atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai į Etnos ugnikalnį ir Jonijos jūrą.

Nicolosi yra dar vienas populiarus turistinė vieta, įsikūrusi Etnos ugnikalnio papėdėje. Miestas yra žinomas dėl savo vyno gamybos ir tradicinių sicilietiškų amatų. Nicolosi yra puiki vieta paragauti vietinės virtuvės ir įsigyti suvenyrų.

Kiti Etnos ugnikalnio papėdėje esantys miestai ir kaimai yra mažiau žinomi, tačiau jie taip pat yra gyvybingi ir klestintys. Šie miestai ir kaimai siūlo unikalų galimybę patirti Sicilijos kultūrą ir gamtą.
delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas