Apie EKOVATA

Šilumos izoliacijos medžiaga yra sukurta Anglijoje, pagaminta iš medžio plaušo, impregnuota chemiškai nelakiomis sudedamosiomis dalimis, naudojama jau nuo 1893 m. Vokietijoje ši medžiaga vadinama „Izoflok“, Suomijoje – „Ekovila“, o Lietuvoje šį pastatų šiltinimo medžiaga jau nuo 1990m. žinoma pavadinimu „Ekovata“. Specialistų teigimu, šia Skandinavijos šalyse itin populiaria medžiaga apšiltinus pastatų medines konstrukcijas, mediena apsaugoma nuo puvimo, grybelinių ligų bei graužikų, pastatas – nuo pelijimo bei drėkimo, be to, kilus gaisrui, ši medžiaga apsunkina ugnies prasiskverbimą į pastatą. „Ekovata“ − ekologiška, geromis šilumos bei garso izoliacijos ypatybėmis išsiskirianti organinė šilumos izoliacijos medžiaga, leidžiama naudoti A grupės, t. y. gyvenamiesiems pastatams, statyti. Ne tik užsienio šalių, bet ir Lietuvos laboratorijų teigimu, „Ekovata“ nuo kitų šilumos izoliacijos medžiagų skiriasi tuo, jog ją naudojant daugeliu atvejų nereikalinga brangi, pastatams neleidžianti kvėpuoti garo izoliacija. Tai ne tik sumažina statybų išlaidas, bet ir pagerina pastatų eksploatacijos ypatybes.

Šlapias padengimas.

Išpurenta ekovata sumaišyta su vandeniu arba klijais specialia įranga yra išpučiama ant paviršiaus. Dėl unikalių savybių šlapia ekovata puikiai užpildo smulkiausius tarpelius bei gerai sukimba su dengiamu paviršiumi, sudarydama vientisą be siulį izoliacijos sluoksnį. Šiuo būdu galima apšiltinti įvairius paviršius - medinius, mūrinius, metaliniu. Šis būdas naudojamas vertikalių konstrukcijų - sienų, pertvarų ir panašiam - šiltinimui. Šlapias padengimas - populiariausias ekovatos panaudojimo būdas ypač gerai tinkantis senų medinių pastatų - sodybų, poilsio namelių. pirčių apšiltinimui.

Sausas uždarų ertmių užpylimas.

Ekovata specialia įranga yra užpučiama į uždaras ertmes - stogo šlaitus, karkasinių konstrukcijų tarpus, tarpą po grindimis, perdangas, gipso pertvaras, plytų (blokelių) mūro oro tarpą ir pnš. Unikalių savybių turinti medžiaga užpildo mažiausius tarpelius ir sudaro vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį. Šis būdas puikiai tinka tiek statant naujus pastatus, tiek apšiltinant senos statybos namus, kuriuose yra oro tarpų.

Sausas atvirų paviršių užpildymas.

Ekovata specialia įranga yra išpurenama ir išpilama ant paviršiaus bei išlyginama. Unikalių savybių turinti medžiaga užpildo mažiausius tarpelius ir sudaro vientisą šilumos izoliacijos sluoksnį. Šis būdas naudojamas šiltinant atvirus horizontalius paviršius - pvz.: negyvenamos palėpės grindis, perdangas tarp aukštų ir pnš.

Ekvatos techninė charakteristika:

Šilumos laidumas: 0,039 - 0,041 W/mK

Oro laidumas: 80-120 x 10 “m³/ms (30-40 kg/m³ tankiui

Degumo klasė: B1(DIN 4102);

C - s2, d0 (EN 13501-1:2002)

Natūralus drėgnumas: max 12% nuo sausos medžiagos svorio

pH lygis:  7,8 - 8,3

Sudėtinės dalys: 81% celiuliozės, 12% antipireno - boro rugšties, 7% antiseptiko - borakso.

EKOLOGIŠKIAUSIA IR SAUGIAUSIA MEDŽIAGA!

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas