Keletas naudingų patarimų norintiems įsigyti oro kondicionierių

Prieš įsigyjant oro kondicionierių turėtumėt nuspręsti kokias funkcijas jis turėtų atlikti: ar užteks tik šaldymo, ar kad prireikus ir šildytu. Šildant oro kondicionierius veikia šilumos siurblio principu. Tai pigus, ekologiškas ir dėl savo paprastumo sparčiai populiarėjantis būdas šildyti patalpas. Be šių pagrindinių funkcijų kondicionierius įvairių filtrų pagalba gali valyti orą nuo dulkių, alergenų, mikrobų bei nemalonių kvapų. Šios funkcijos praverčia, jei patalpose nuolat būna alergiški žmonės arba laikomi gyvūnai. Kai kurie modeliai turi oro jonizatorius, kurie orą padaro gaivesnį.

Sekantis žingsnis nuspręsti kokio tipo kompresorių pasirinkti „on/of“ ar „inverter“. „Inverter” tipo kompresorius naudoja iki 30% mažiau elektros energijos, veikia tyliau nei „on/of“. Vienintelis trūkumas yra tai, kad jis brangesnis. „Inverter“ patariame rinktis tuomet, kai oro kondicionierius bus naudojamas ištisus metus, tiek vasarą, tiek žiemą, tuomet ši investicija Jums atsipirks greičiau.

Renkantis kondicionieriaus šaldymo/šildymo galingumą reikia įvertinti patalpų plotą, aukštį, langų plotą ir išsidėstymo kryptis, veikiančių elektros prietaisų bendrą galingumą bei žmonių nuolat esančių patalpose kiekį. Kad lengviau būtų įvertinti visus šiuos parametrus siūlome pasinaudoti patogia skaičiuokle, kuri automatiškai parinks kondicionierių galingumą.

Apsisprendus dėl kondicionieriaus funkcijų ir galingumo, Jums tereikia išsirinkti pageidaujamo gamintojo modelį ir jį užsisakyti. Tai galite padaryti telefonu arba užpildę užsakymo formą. Netrukus su Jumis susisieksime ir suderinsime montavimo laiką.

Prieš atvažiojant meistrams rekomenduojame paruošti patalpas, kuriose bus montuojami kondicionieriai. Kad ir kaip besistengtume, visiškai dulkių išvengti nepavyks, todėl patariame nukabinti užuolaidas, uždengti baldus bei buitinę techniką, vaikų žaislus ir gėles išnešti į kitą kambarį. Montavimo dabai trunka vidutiniškai apie 4-6 valandas.

Teisingai įrengtas kondicionierius didelės priežiūros nereikalauja. Jei kondicionierius naudojamas gyvenamose patalpose pakanka vieną kartą metuose prieš vasaros sezoną išvalyti filtrus. Tą dažniau reiktų daryti, jei kondicionierius naudojamas įmonėse ar įstaigose, kur didesnis oro užterštumas.

Problemų dėl kondicionieriaus veikimo išvengsite, jei montavimo darbus atliks patyrę ir kvalifikuoti meistrai ir turintys tinkamą įrangą. Nepatariame to daryti patiems, nes šis darbas reikalauja specialių žinių bei atitinkamos įrangos.

Nepamirškite pagalvoti apie kondicionieriaus įrengimą kai namuose, biure ar kitokiose patalpose vyksta remontas. Tuomet galima instaliacijos elementus (vamzdžius, kabelius) paslėpti po sienos apdaila, kurie negadins interjero. Tada kondicionieriui galima parinkti tinkamiausią vietą.

Svarbiausias patarimas:

Ruošk kondicionierių žiemą!

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas