Volframo ir titano vestuvinių žiedų savybių palyginimas

Jei nusprendėte, kad nenorite vestuvinių žiedų iš aukso, greičiausiai kyla abejonių, ką pasirinkti: titano ar volframo karbido žiedus. Taigi pateikiame Jums šių žiedų savybių palyginimą, kuris, tikimės, padės pasirinkti Jums tinkamiausią variantą.

1.Atsparumas braižymuisi
Ir volframo karbido, ir titano vestuviniai žiedai yra tvirtesni už tauriųjų metalų žiedus. Visgi jų savybės gerokai skiriasi. Titanui Moso kietumo skalėje skiriama 6, o volframui - 9 balai. Tai reiškia, kad titano žiedą subraižyti gali daugiau medžiagų, nei volframo vestuvinį žiedą. Taigi turėkite omenyje, kad laikui bėgant titano žiedą reikės nešti juvelyrui, kad nupoliruotų. Už volframą kietesnių medžiagų yra labai mažai: deimantas, korundas, silikono oksidas. Šios medžiagos kasdien nešiojant žiedą labai retai sutinkamos, taigi ir tikimybė, kad subraižysite vestuvinį žiedą iš volframo yra labai nedidelė.

2.Atsparumas deformacijai
Titano žiedai yra tvirti, tačiau paveikus juos didesne jėga (pavyzdžiui trenkus plaktuku), gali sulinkti. Volframo vestuvinių žiedų sulenkti neįmanoma, netgi nelaimės atveju (ištinus pirštui), šiuos žiedus įmanoma nuimti tik spaudžiant didele jėga (”wise grip” replėmis) kol jie suskyla į mažesnes dalis.

3.Svoris
Volframo žiedų svoris yra gerokai didesnis už titano žiedų svorį. Iš tiesų volframo žiedų svoris labai panašus į aukso. Nešiojant volframo žiedą jausite jo svorį ir sumažės tikimybė jį pamesti. Visgi jei norite lengvo vestuvinio žiedo - geriau rinktis titaną.

4.Spalva
Tiek titano, tiek volframo spalva gali būti gana įvairi - nuo itin šviesios platinos iki juodos spalvos, tai priklauso nuo apdirbimo technologijų ir lydinio sudėties. Taigi geriausia visada apžiūrėti vestuvinį žiedą pardavimo vietoje.

5.Graviravimas
Išgraviruoti galima ir volframo, ir titano vestuvinius žiedus.

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas