Rinkos tyrimai

Tikslinės rinkos tyrimai gali atsakyti į tokius klausimus:
Koks rinkos dydis
•Kaip šiuo metu ji vystosi
•Kokia jos ateitis
•Koks jos konkurencingumas

Jeigu, apie Jus dominančią rinką, pavyksta surinkti išsamią informaciją ir ją išanalizuoti, Jums ateityje bus daug lengviau joje orentuotis ir optimaliai naudoti išlaidas rinkodarai.
Rinkos tyrimus galima atlikti skirtingais būdais, tačiau pakankamai tikslūs ir efektyvūs yra šie trys būdai.

Parodos
Parodose galite aiškiai pamatyti kas šiuo metu vyksta Jūsų pasirinktoje rinkoje ir dalinai ateities tendencijas. Parodos dydis, dalyvių ir gaminių kiekis leis suprasti kokio dydžio rinka yra šiuo metu. Parodų seminarai gali suteikti informacijos apie rinkos vystymasi ateityje.
Specializuotoje parodoje stenkitės atkreipti dėmesį į tokius dalykus kaip įmonių parodos ploto dydis, koks ekspozicijos dizainas, kiek darbuotojų dirba ekspozicijoje ir t.t. Pagal taip galima daryti išvadas apie Jūsų konkurentų finansinį stiprumą, apie jų dydį.

Masinės informavimo priemonės
Iš masinių informavimo priemonių galima gauti vertingos informacijos kokia situacija rinkoje: ji auga, smunka, laikosi viename lygmenyje. Pagal reklamos dydį ir dažnumą galima spresti apie įmonių finasinį ir konkurencinį lygį.
Masinėse informavimo priemonėse lengviausia rasti informacijos kaip rinka vystysis ateityje. Čia dažniausiai pasirodo pirmieji pranešimai apie įmonių naujienas ir išradimus, informacija apie įmonių susijungimus ir bankrotus.

Pokalbiai
Pokalbiai suteiks informacijos kas žinoma apie Jus dominančią rinką. Diskutuojant galima išgirsti kokie trūkumai ir poreikiai yra rinkoje. Vertingi pokalbiai su asmenimis, kurie dirba giminingose rinkose. Jie gali įvardinti konkrečius rinkos pliusus ir minusus, jos ateities perspektyvas.
Kitas būdas tai žmonių grupės pildančios anketas kur atsako į jiems pateiktus klausimus, būdingus vienam gaminiui ar paslaugai. Jie gali konkrečiai atsakyti ką mano apie produktą šiuo metu ir ko norėtų ateityje.
Bet tai ir vienas iš brangesnių informacijos rinkimo būdų.

delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas