Kaip teisingai vėdinti gyvenamas patalpas?


Gerai izoliuoti šiuolaikiniai langai sulaiko patalpose ne tik šilumą, bet ir drėgmę. Dėl netinkamos oro apykaitos ir per didelės drėgmės koncentracijos, atsirandančios dėl žmogaus veiklos, vandens kondensatas neišvengiamai kaupiasi ant šalčiausių pastato vietų – išorinių langų, lauko sienų. Tai sukelia sienų grybelio ir pelėsio atsiradimą, gadinama apdaila, prasideda alerginės ligos. Todėl svarbu nepamiršti, kad reikia išvėdinti patalpas, ypač gyvenamąsias. Jeigu nėra įrengtos mechaninės vėdinimo sistemos tada lieka vėdinimas per vertikalius natūralios ventiliacijos kanalus ir langus.
Pirmiausia (šildymo metu) patartina užsukti (išjungti) šildymą ir plačiai atverti langus, geriausia ir priešingoje pusėje - sudaryti skersvėjį. Vėdiname 5 - 10 min. ir vėl uždarome langus. Kai šalta pakanka ir 5 min. Tai geriausia daryti kiekvieną dieną po 3 kartus.
Atversti langai (nepilnai atverti) prie vėdinimo prisideda nedaug, tik prarandama šiluma, atšaldoma patalpa ir gali susidaryti ant sienų drėgmė, kuri sudaro palankias sąlygas pelėsiui.
Prieš einant į dušą ar vonią, gaminant maistą (jeigu virtuvėje nėra efektyvios dūmus šalinančios įrangos) nepamirškite uždaryti duris, kad drėgmė nepasklistų po visus namus. Oro drėgnumas patalpose turėtų būti apie 50% santykinės drėgmės.
delfi logo rgb
facebook
gmail
youtube
lrytas